Plynový opaľovací horák 1500-1800°C T73343

47,90

Rýchle dodanie tovaru.

Online poradenstvo.

30 dní na vrátenie tovaru.

Do obchodu

Katalógové číslo: 14271 Kategórie: ,

Popis produktu

Produkt: Vorel Plynový opaľovací horák 1500-1800°C T73343

Plynový opaľovací horák s teplotou plameňa 1500-1800°C. Horák je určený pre profesionálov, ktorý pokrývajú veľké plochy striech zvárateľnou strešnou lepenkou. Slúžia aj na nahrievanie kovov, zliatin, asfaltu a asfaltových pásov a veľa ďalšieho.
Dĺžka horáku umožňuje prácu v stoji. 2 rovnomerne pracujúce horáky zabezpečujú vysokú tepelnú účinnosť a výrazne uľahčujú prácu. Špeciálny bezpečnostný ventil preruší prívod plynu pri odložení horáku. Takéto riešenie prináša veľkú úsporu plynu.

Využitie:

Nahrievanie a opaľovanie

Práca s bitúmenovými a dechtovými materiálmi

Zváranie fólií

Vysušovanie betónu

Ničenie buriny a pod.

TECHNICKÉ PARAMETRE:

Počet horákov – 2
Veľkosť horákov – 60 mm

Menovitý tlak plynu – 1,2 MPa

Teplota plameňa – 1500-1800°C

Menovitý tok – 7800 g/h

Tepelný zaťaženie – 110 kW

Dĺžka hadice – 5 m

Dĺžka horáka (bez hadice) – 1385 mm

 
Metóda použitia:
Nainštalujte zariadenie podľa pokynov v návode na použitie. Naskrutkujte hadicu na zmontované zariadenie. Druhý koniec hadice naskrutkujte na plynovú fľašu.
Skontrolujte tesnosť spojov tým, že trochu odskrutkujete ventil fľaše, potom na prípojky naneste mydlovú vodu. Ak sa objavia bubliny plynu, vypnite prívod plynu a utiahnite netesné spoje. Postup opakujte, kým nie je plyn úplne utiahnutý
Otvorte plynový ventil vo valci a potom otvorte ventil zariadenia, ale len toľko, aby umožňoval únik plynu. Zapáľte plyn v horáku. K tomu použite špeciálny zapaľovač určený na zapaľovanie prenosných plynových horákov. Asi po 20 sekundách stlačte páčku horáka). Ak je plameň príliš krátky, nastavte tlak plynu pomocou ventilu horáka. Po uvoľnení páky sa plameň vráti do úsporného režimu.
Po ukončení práce zatvorte ventil fľaše a potom po uhasení plameňa položte horák na nehorľavý povrch, aby sa ochladil. Po ochladení začnite s údržbou.
Podrobnosti o inštalácii, prevádzke a údržbe prístroja v priloženej príručke.
 

Prejsť na začiatok