Trafozváračka 280A IGBT PM-MMA-280SM

75,00

Rýchle dodanie tovaru.

Online poradenstvo.

30 dní na vrátenie tovaru.

Do obchodu

Katalógové číslo: 12501 Kategórie: ,

Parametre

Typ zváračky

Invertorová

Metóda zvárania

IGBT

Prúd zváračky

280A

Hmotnosť zváračky

4,2kg

Popis produktu

Produkt: Powermat Trafozváračka 280A IGBT PM-MMA-280SM

Model PM-MMA-280SM je invertorová zváračka, ktorej konštrukcia je založená na účinných IGBT tranzistoroch. Je vybavená LCD displejom zobrazujúcim aktuálny zvárací prúd, nastaveným pomocou tlačidla s plynulým nastavením. IGBT tranzistor kombinuje výhody dvoch typov tranzistorov, jednoduchosť ovládania tranzistorov s efektom poľa a vysoké prierazné napätie a rýchlosť spínania bipolárnych tranzistorov.
Kvalitný zvárací invertor zvára prúdmi od 20 do 280A, umožňuje zvárať elektródou s priemerom 1,6mm až 4mm. Zváranie 1,6mm elektródou je už možné s poistkou triedy C 16A. Prevádzka s maximálnym prúdom 280A vyžaduje ochranu minimálne 20A. Zváračka má štandardné EURO medené konektory pre zváracie káble. Vďaka aplikácii normy EURO si ľahko vyberiete ďalšie náhradné zváracie káble. Vďaka použitiu veľkého ventilátora v malom kryte zváračky sa zvýšil prietok vzduchu, čím sa znížila teplota tranzistorov. Účinnosť zariadenia je až 60%. Zvárací prúd je možné rýchlo nastaviť v rozsahu 20-280A. Stačí otočiť jedným potenciometrom a nastaviť Amperage, na požadovanú hodnotu.

ZABUDOVANÉ AUTOMATICKÉ FUNKCIE, KTORÉ VÁM UĽAHČIA PRÁCU
HOT START – bežne známy ako horúci štart, umožňuje dočasné zvýšenie zváracieho prúdu nad hodnotu nastavenú zváračom. HOT START funguje pri zapálení oblúka a je navrhnutý tak, aby zabránil prilepeniu elektródy k materiálu. Je to skvelý pomocník pri zapálení elektródy.
ANTI STICK – odreže / minimalizuje zváracie napätie a prúd v prípade skratu medzi elektródou a zváraným materiálom. ANTI STICK umožňuje zváračovi ľahšie odpojiť elektródu.
ARC FORCE – stabilizuje oblúk bez ohľadu na jeho dĺžku. Reguluje dynamiku zváracieho oblúka. Znížením funkčných hodnôt poskytuje mäkký oblúk a menšiu hĺbku prieniku, zatiaľ čo zvýšenie funkčných hodnôt spôsobuje hlbší prienik a možnosť zvárania krátkym oblúkom. Pri najvyššej hodnote pre funkciu ARC FORCE je možné “zasunúť elektródu do kúpeľa roztaveného kovu a prepáliť materiál. (V tomto modeli je funkcia ARC FORCE automaticky nastavená)

Hmotnosť prenosnej zváračky je len 2,8 kg, vďaka čomu je veľmi šikovná. Má tiež pás na prenášanie, ktorý uľahčuje prácu vo výškach. Malé rozmery prístroja uľahčujú transport a zváranie s prístrojom zaveseným na ramene.
PARAMETRE:
Napájanie: 230V / 50Hz
Napätie naprázdno: 65V
Rozsah zváracieho prúdu: 20-280A
Zváranie elektródami v rozsahu: 1,6 – 4,0 mm
Príkon: 7,8kVA
Menovitý zvárací prúd: 280A
Menovitý pracovný cyklus: 60 %
Zvárací prúd pri 100% pracovnom cykle: 217A
Pracovné napätie: 20,8– 31,2V
Trieda ochrany: F.
Trieda izolácie: IP21S
Napájací kábel: 185 cm
Hmotnosť: 2,8 kg
Obsah balenia:
– zváračka
– pás pre lepšiu manipuláciu
– uzemňovací kábel (120 cm)
– zvárací kábel (210 cm)
– zváracia maska
– kladivo s kefou

 

Prejsť na začiatok