Momentový kľúč 1/2" 40-200Nm T27200N

99,90

Nakupujte cez overený eshop.

Rýchle dodanie tovaru.

Online poradenstvo.

30 dní na vrátenie tovaru.

Do obchodu

Katalógové číslo: 15612 Kategórie: , , ,

Popis produktu

Produkt: Jonnesway Momentový kľúč 1/2" 40-200Nm T27200N

Univerzálny momentový kľúč na presne uťahovanie skrutiek a matíc. Kľúč je prispôsobený na utiahnutie štandardných skrutiek s pravým a ľavým závitom. Ergonomická rukoväť so silným gumovým poťahom pre bezpečné uchopenie. Rozsah nastavenia sily uťahovania je 40 – 200 Nm, ktorý umožňuje použitie kľúča pre rôzne aplikácie.
Kľuč je uložený v pevnom plastovom boxe. Súčasťou balenia je aj osvedčenie o nameraných hodnotách pri výrobe. 
Po použití prosím nastavte hodnotu momentu na 0 Nm. Výrobca momentového kľúča neodporúča meniť veľkosť výstupného 4-hranu pomocou redukcie.
Prečo je dôležitý presný moment utiahnutia skrutky?
Presný moment utiahnutia je stav, kedy sa prekoná trecia sila v závite a pod hlavou skrutky. V tomto momente sa skrutka správne napruží pre potrebnú tesnosť v závite a spoj tak ostane trvalo spojený. Každú skrutku je dôležité občas skontrolovať momentovým kľúčom, či je stále dotiahnutá na správny moment. V prípade slabo dotiahnutej skrutky riskujete uvoľnenie spoja. Naopak pri nadmernom utiahnutí hrozí poškodenie skrutky, závitu alebo spojených častí v dôsledku nadmerného pnutia. Na dosiahnutie presného uťahovacieho momentu sú najlepšie práve momentové kľúče. 
Technické parametre:

Veľkosť 4-hranu: 1/2” (12,7mm)

Mechanizmus račne: 24 zubový

Pracovný rozsah: 40 – 200 Nm

Tolerancia: 4 %

Dĺžka: 531 mm

Váha: 1,405 kg

Prejsť na začiatok